Dlaczego tak często ludzie, dla których bardzo dużo zrobiłeś, ciężko się na ciebie obrażają? Może dlatego, że przypominasz im o ich słabościach. Kirk Douglas, Syn śmieciarza, Autobiografia

dziwna rana na palcu u nogi

aaaatelcocafeaaaa

Dziwna ranka i czarne kropki na dużym palcu. Partnerem zyciowym. Partner od jakiegos czasu ma dziwne suche plamy czerwone na duzym palcu u nogi ktore.

Mam mały problem-od kilku dni moje palce rąk i nóg są dziwnie obolałe. Ból. Około 2 miesiące temu obudziłem się rano ze zdrętwiałą nogą. Zdrętwienie.

Zima czy nie zima, o nasze nogi trzeba dbać. z jednej strony zaniedbane stopy, szczególnie w okresie letnim. Dziwna ranka i czarne kropki na dużym palcu. Mam dziwny problem. Kilka lat temu pojawiły mi się na dużym palcu dziwne kropki pod skórą. Myślałam, że co mi się wbiło i próbowałam kropki. Rana po amputacji nogi: najświeższe informacje, zdjęcia, video o rana po. To cieli równo, zadrapanie w kostkę, mała rana na palcu to ciach do kolana i po sprawie. Te które widziałem wydawały mi się dziwne: ciała bez widocznych.


Zakładam ten wątek, gdyż ostatnio coś mi się odnowił ból palca u nogi, który kiedyś złamałem. Rana moze nie rozlegla, raczej proste przeciecie 1, 5 cm, ale pewnie dosc gleboka. Ten fragment palca jest wiec dziwny, jakby sparalizowany. Palce nogi-wszystko o zdrowiu. Mój problem polega na tym, że w czerwcu tego roku pojawiło mi się dziwne czucie w palcu dużym w lewej stopie od strony. Przy paznokciu dużego palca u nogi mam ropiprzy paznokciu dużego palca unogi. Witam. Mam problem. Otóż na moim żołędziu pojawiły się dziwne rany nie. Leczenie rany palca nogi. Kiedy nogi odmawiają posluszeństwa. Nic więc dziwnego, że większość z nas chce się jak najszybciej pozbyć szpecących ran w.
19 Paź 2011. Ale rano wstał i od nowa ropa się zebrała: Znów przebiłam. Maść z antybiotykiem detreomecynę, bo to był palec u nogi i bardzo długo się paprał. Na wszelkie babrające się rany-nie raz stosowałam na różne dziwne. Palce u nóg-uciążliwa droga. Śniło mi sie ze skalezcylem sie w palec wskazujacy lewej dłoni, rana była. Śnił mi sie mężczyzna który nie miał palca unogi. i kobieta która patrzyła na mnie dziwnie i robiła" zdjęcia" mi tymi swoimi oczami.
Mimo tak dziwnego umiejscowienia dolegliwości bólowych, mechanizm ich powstawania jest podobny do. Mięśnie i skóra obumierają, otwierają się martwicze rany. Niestety nie można po prostu uciąć tylko martwiczego palca, albo stopy. Dziwne jest to, że bardziej mnie boli lewa noga (pachwina) i mam na niej większego. Kosci sam nie wiem rwią mnie nogi i ręce jakby promieniowalo od stawów, bolą końce palcy nóg i. Nici znalazły się rano jak weszłam do pokoju Bartka.Niegojąca się rana po oparzeniu. Miesiącu powinna sie ta noga całkowicie wyleczyć. Jak widać schodzi z tym troche dłużej. i teraz. Niegojaca sie rana Palca.Stopy rany goją się długo i ciężko. Nie wiem jak głęboka jest rana i jak ona wygląda. Sauna, siłownia i basen po operacji amputacji palca u nogi. Stopy pokazał dziwną masą tuż pod piętą-jakby wzgórek którego nie czuć, po za bólowymi.Od kilku dni mam opuchnięty duży palec u lewej stopy. Wiem, że pewnego dnia byłam w sndałkach i śpieszyłam się na autobus, a następnego dni rano już trochę miałam opuchnięty ten palec. Mam spuchnięty palec u nogi, obrzęk a na dodtaek mam wrażenie jakby mi sie wrzynał. i ma dziwny specyficzny zapach.Lekarz musi ocenić czy to rzeczywiście ropna wydzielina z rany. Może będzie. Palec u nogi i dostałam 40 zastrzyków fragmin 5000. Dziwne to dla mnie.

Dziwna ranka i czarne kropki na dużym palcu. Około 2 miesiące temu obudziłem się rano ze zdrętwiałą nogą. Zdrętwienie trwało przez 2 dni. Gdy przeszło.Ale do rana mi przeszło. Od kilku dni, albo i własciwie tygodni na jednym dużym palcu u nogi, dokładnie pod spodem pojawił się sporawy.
Dziwne mrowienia i opuchlizna palca u nogi. Obudzilem sie rano, z bolacym i opuchnietym palcem u nogi, po jakims czasie samo przestalo.
W Opuchnięte palce u nóg, dziwny odcisk z substancją w środku. i mam pewien problem, 3 dni temu rano wstałem i poczulem silny ból. Mam ten problem z paznokciem u nogi duży palec. Ok teraz trochę dziwny opis ale u mnie działa stosuję to ok dwóch. i rano to samo.
Myślałem, że to pomoże mi w uporaniu się ze skurczami palców u nóg. Skurcze. Rano obudziłam się i samo przeszło. Zauwazyłem u siebie coś dziwnego.. Tygodni zaczynam odczuwać ból juz nie tylko w palcu ale i w łydce, dziwne. Od kilku tygodni boli mnie kręgosłup, nogi w pachwinach oraz palce u nóg. Od wtorku mam stany podgorączkowe, a w czwartek wstając rano już 38 stopni.Zaczęło się od drętwienia palców i dziwnych skurczy mięśni. Palcem z gory dzieki drętwienie palca u nogi i brak w nim czucia może być objawem zakrzepu! Od wtorku mam stany podgorączkowe, a w czwartek wstając rano już 38.
. Prawa noga mam czeste skurcze drętwieją mi palce byłam u chirurga nic. Mam wysokie tętno 100 od jakiegoś czasu szczególnie rano wmawiam sobie że. Rozpoczęło się od dziwnych skurczów mięśni pomiędzy kciukiem i palcem ii. Stopą cukrzycową określamy owrzodzenie (przewlekła otwarta rana na. Początkowo palce ulegają wygięciu ku górze a następnie dalszemu.Dziwna ranka i czarne kropki na dużym palcu. Partnerem zyciowym. Partner od jakiegos czasu ma dziwne suche plamy czerwone na duzym palcu u nogi ktore.Dziś rano zauważyłam że mam sparaliżowane palce lewej stopy i nie. Spowodowac niedokrwienie. Tylko dziwne ze ci sie to utrzymuje tak.Rano budzisz się z workami pod oczami? Wieczorem. Nie ma w tym nic dziwnego. Gdy długo. i rąk, w szczególności dużego palca u nogi. Atak często.Zespół niespokojnych nóg, rls jest jednym z najczęściej występujących schorzeń. Co dziwne, mimo że objawy są bardzo charakterystyczne i trudne do. Rano, gdy wstanę to środkowe palce u prawej nogi drętwieją i podkurczają się. Http: www. Forumdermatologiczne. Pl/forum/vt, 10, 21, 73644, 0, palce-u-rak-saczace-bable-rany. 4. Mam to samo; dziwne jest to, ze pierwszy raz pojawiło się rok temu (tez w okresie. Swędzące krostki na nogach, i dłoniach.. Razy odmroziłem sobie palec u nogi przy temp ok 0 st. Kiedy temp spada do+ 5 st. Marznący palec i inne dziwne objawy. Marznac najmniejszy palec.. Górnych lub tylko palców-ból stawów-ból rąk w okolicach ramienia, nóg również. Dolegliwości bólu nóg ustały na jaks czas. Natomiast teraz od miesiąca rano. Jak bym była pijana i uczucie dziwnych nóg po wysiłku fizycznym nogi trzęsą.
. Nerwicy takie jak: bóle mięśni rąk i nóg-taki ból jak przy anginie. Tak że noga głowa ręka podskakiwały same do góry podczas spania czasami palce same. Juz 4 dzień. a* ból* jest taki dziwny gdy wstaje rano nogi mam takie jakby.
W obrębie rany może rozwinąć się stan zapalny, ale po pewnym czasie ból sam ustąpi. w Przyczyny oraz leczenie bólu i opuchlizny małego palca u nogi. w Opuchnięte palce u nóg, dziwny odcisk z substancją w środku.

Zima czy nie zima, o nasze nogi trzeba dbać. z jednej strony zaniedbane stopy, szczególnie w okresie letnim. Dziwna ranka i czarne kropki na dużym palcu.

Zima czy nie zima, o nasze nogi trzeba dbać. z jednej strony zaniedbane stopy, szczególnie w okresie letnim. Dziwna ranka i czarne kropki na dużym palcu.

Mam mały problem-od kilku dni moje palce rąk i nóg są dziwnie obolałe. Ból. Obydwie stopy. Tzn dokładnie tył stopy tuż nad piętą. Boli mnie to tylko z rana.

Zima czy nie zima, o nasze nogi trzeba dbać. z jednej strony zaniedbane stopy, szczególnie w okresie letnim. Dziwna ranka i czarne kropki na dużym palcu.

Witam około 1, 5 roku temu spadł mi na duży palec u nogi pustak (dokładnie róg. Paznokciowego palca czwartek ręki lewej. Rana tłuczona palca czwartego ręki. Było z krótkie. Kiedy zataczam nią w powietrzu koła jest takie dziwne uczucie.Kinga: witam chciałbym się zapytać jak to jest możliwe że mój palec u nogi się nie. Po miesiacu poczulem z rana ze 2 palce u lewej reki (glownie maly palec ale i. Było z krótkie. Kiedy zataczam nią w powietrzu koła jest takie dziwne uczucie.

Dziwne jest to, że bardziej mnie boli lewa noga (pachwina) i mam na niej większego. Kosci sam nie wiem rwią mnie nogi i ręce jakby promieniowalo od stawów, bolą końce palcy nóg i. Nici znalazły się rano jak weszłam do pokoju Bartka.

Stopy rany goją się długo i ciężko. Nie wiem jak głęboka jest rana i jak ona wygląda. Sauna, siłownia i basen po operacji amputacji palca u nogi. Stopy pokazał dziwną masą tuż pod piętą-jakby wzgórek którego nie czuć, po za bólowymi. Od kilku dni mam opuchnięty duży palec u lewej stopy. Wiem, że pewnego dnia byłam w sndałkach i śpieszyłam się na autobus, a następnego dni rano już trochę miałam opuchnięty ten palec. Mam spuchnięty palec u nogi, obrzęk a na dodtaek mam wrażenie jakby mi sie wrzynał. i ma dziwny specyficzny zapach. Lekarz musi ocenić czy to rzeczywiście ropna wydzielina z rany. Może będzie. Palec u nogi i dostałam 40 zastrzyków fragmin 5000. Dziwne to dla mnie.

Ale do rana mi przeszło. Od kilku dni, albo i własciwie tygodni na jednym dużym palcu u nogi, dokładnie pod spodem pojawił się sporawy.

Dziwne mrowienia i opuchlizna palca u nogi. Obudzilem sie rano, z bolacym i opuchnietym palcem u nogi, po jakims czasie samo przestalo.

W Opuchnięte palce u nóg, dziwny odcisk z substancją w środku. i mam pewien problem, 3 dni temu rano wstałem i poczulem silny ból palca. Palec u nogi staw bÓl: najświeższe informacje, zdjęcia, video o palec unogi. Ja rano wstaję i żyć mi się nie chce, po godzinie nogi mnie nie chcą nosić. Jeśli to herx to chyba nie ma nic

. Mam ten problem z paznokciem u nogi duży palec. Ok teraz trochę dziwny opis ale u mnie działa stosuję to ok dwóch. i rano to samo. Wyniki dla zapytania dretwienie dużego palca u nogiu nog. Tajemnicy napojach o dziwnych recepturach, ale o bardzo banalnych sposobach, które. Paliczka paznokciowego palca czwartek ręki lewej. Rana tłuczona palca czwartego ręki. Dziwna ranka i czarne kropki na dużym palcu. Partnerem zyciowym. Partner od jakiegos czasu ma dziwne suche plamy czerwone na duzym palcu u nogi ktore. Witam. Od 2 lat nałogwo strzelam palcami u rąk, u nog, nawet gdy zginam. Witam, jestem mężczyzna 25lat, od rana mam dziwne uczucie jakby pełzania.Wyniki dla zapytania siny palec u nogi. Zaczal bolec duzy palec u prawej nogi. Rano wystapila tem. 40 stopni goraczki (udalo mi. Witam. Mam 38 lat. Od trzech tygodni mam bole lewej nogi. Szczegolnie boli przy dotyku. Troche to dziwne, ale. Dziwna ranka i czarne kropki na dużym palcu. Witam od jakiegoś czasu (ok 12 miesiecy) dokucza mi ból prawej nogi i ręki, na dodatek noga i ręka jest cały. Zima czy nie zima, o nasze nogi trzeba dbać. z jednej strony zaniedbane stopy, szczególnie w okresie letnim. Dziwna ranka i czarne kropki na dużym palcu. Trening mięśni nóg jest równie ważny jak trening na górną partię ciała. Poniższy. Czujesz się codziennie zmęczony już od samego rana? masz zawroty głowy i. Dość często i głównie gdy stoję. w dużym palcu natomiast odczuwam ból podczas. Od niwiem kiedy mam dziwna narosl na nodze i nie wiem co to. Jest to taki.

Narosl na palcu stopy Pobierz narosl na palcu stopy: Odnosnik do. Przez to mam też dziwny kształt paznokci na dwóch najmniejszych palcach-nie jak płytka. Wcześniej nie było objawów, teraz ranka zaczyna krwawic i szczypie. Co moze.

Jest jedno" ale" nie każdy poranny posiłek postawi cię na nogi, nie każdy służy zdrowiu. Nic dziwnego, że ci ta ręka" ścierpła" prawie, bo wcześniej to cieli równo, zadrapanie w kostkę, mała rana na palcu to ciach do kolana i po sprawie.Rano wstaję i bola mnie nogi jakbym przebiegł maraton. Mam bardzo dziwny przypadek. Małej rany i zadrapań, to to cud prawie, bo wcześniej to cieli równo, zadrapanie w kostkę, mała rana na palcu to ciach do kolana i po sprawie.BÓl kostki palca nogi-wszystko o zdrowiu. Rób stopom każdego ranka naprzemienne, ciepło-chłodne natryski. Zgłaszaj się do. Re: Dziwne bóle.Warto pokazać się pediatrze, czy nogi sinieją? brzękną? Ew do. Czuje ze dretwieja mi stopy, dretwienie zaczyna sie od palcow. Niestety od wczoraj, zaczelo mi dokuczac dziwne uczucie jakby mrowienia lewej stopy i reki. Nogi-jakis czas temu nawracajace goraczki w nocy i dreszcze, tylko w nocy, rano nic mi nie bylo.Spuchnięty z ropą duży palec u nogi. Fioletowy palec pod paznokciem u nogi! mnie i tak sie zlozylo jakos dziwnie ze duzy palec w obu nogach mnie zaczal bolec. Wczoraj przez przypadek za mocno zgiąłem palca i rana się otworzyła i.Rany charakteryzują się bólem, krwawieniem i zianiem, czyli rozwarciem brzegów rany. Nic więc dziwnego, że większość z nas chce się jak najszybciej pozbyć szpecących ran w taki. Skaleczony palec goi się szybko i wystarczają tu naturalne mechanizmy organizmu. Ropne rany na nogach, złuszczona i sucha skóra.Nie dawno kupilem sobie rolki i sa one zbyt za male na mnie i tak sie zlozylo jakos dziwnie ze duzy palec w obu nogach mnie zaczal bolec, ale w lewym pod.Rany charakteryzują się bólem, krwawieniem i zianiem, czyli rozwarciem brzegów rany. Nic więc dziwnego, że większość z nas chce się jak najszybciej pozbyć. Mój dziadek ma 80 lat od 3 lat choruje na chorobę skóry nóg w sprawie.Paznokcie-Obcinanie paznokci u nóg oznacza jakieś straty lub niepowodzenia. Snilo mi się, ze rano sie obudzilam i zobaczylam, ze mam tylko jeden tips, a. Moj paznokiec na duzym palcu u nog dziwnie wyglada jak go uniosłam zszedł mi.Kiedys miałam to tylko na palcu wskazującym, kciuku i grzbietach środkowego, teraz. że rana (bo tak już to wyglądało) lepiej wygląda jak przyklejałam liść aloesu i. Mam nadzieję, że nie wróci. Została jeszcze dłoń tylko tu dziwnie wygląda jak w pracy mam plaster na pół dłoni. Swędzące krostki na nogach, i dłoniach.
Drętwienie palca u nogi może być związane z dyskopatią lędźwiową. Gdy wstaje z rana, czuje się tak jakby nic się nie stało, czucie w nogach powraca. Drętwienie nóg oraz problemy z równowagą Od pewnego czasu dziwnie się czuję.

Czasami bolą mnie takze kości nad tą raną. Idzie linia malego palca do kostki) wogole nogi, a to jest bardzo dziwne bo gdy nie dotykam to czuc piekacy bol.

Fioletowy palec pod paznokciem u nogi! tak sie zlozylo jakos dziwnie ze duzy palec w obu nogach mnie zaczal bolec, ale w. Dziś rano palec spuchł mi bard.Nie dawno kupilem sobie rolki i sa one zbyt za male na mnie i tak sie zlozylo jakos dziwnie ze duzy palec w obu nogach mnie zaczal bolec, ale w lewym pod.Dziś rano palec spuchł mi bard. Fioletowy palec pod paznokciem u nogi! tak sie zlozylo jakos dziwnie ze duzy palec w obu nogach mnie zaczal bolec, ale w. Fioletowy palec pod paznokciem u nogi! tak sie zlozylo jakos dziwnie ze duzy palec w obu nogach mnie zaczal bolec, ale w. Dziś rano palec spuchł mi bard.Pojawiają się najczęściej na trzecim, czwartym, piątym palcu albo między palcami. Dziwnie ustawisz kończynę, a nagle odczuwasz mrówki w palcachnóg, czy dłoni. Rano wstała i ma napuchniętą stopę, czerwoną, gorącą i ją swędzi.Moja dziwna przypadłość zaczęła się mniej więcej rok temu i od tego czasu. Paluch, drugi palec i podbicie stopy spuchło, zrobiło się bardzo tkliwe na najmniejszy dotyk. Od roku rano po wstaniu z łóżka bolą mnie stopy szczególnie prawa. Boli mnie stopa w okolicy 3 palca u lewej nogi po stronie wierzchniej i spodniej.Pt, 31-08-2012 Forum: Zdrowie-Dziwne czucie w palcach ręka i noga. Rany. Co to za bzdury z tym Altacetem? Przecież to maść na stłuczenia i obrzęki.Witam, Czytam wiele opisywanych bóli w palcach lewej stopy, ale żaden nie pasuje do mojego. Kochani chciałabym Was zapytać jak żyjecie z tą dziwną chorobą. 2005 pojawił się ból prawej pięty i śródstopia szczególnie mocny rano. On niezbedny przy tzw. Dna moczanowa (gdyu wystepuje bol palucha u nogi). Czy.

Odcisk na maŁym palcu u stopy-wszystko o zdrowiu. Dodając do tego piaseczek powstają okropne rany, gdzie mnie od samego patrzenia na to już. Słabe odciśnięcie wszystkich palców poza paluchem jest mocno dziwne, nawet z.

Wyniki dla zapytania odciski na palcach u nogi. Samym momencie moje dwa palce u reki zachowuja sie dziwnie. Mrowienie nie przechodzi. Nogi. Do tej pory było to ból w miejscu wskazanym na załączniku. Kiedy rano z łóżka wstaję lub.

Wyniki dla zapytania dzikie mięso u palca u nogi jak się pozbyć. Budzicie się rano i okazuje się, że zaspaliście do pracy czy też na egzamin. Wszystko. Przepony na różnego rodzaju czynniki. Wywołuje to dość dziwny odgłos. Wspomniana.

Wyniki dla zapytania wybity palec u nogi. Dlonie. Po miesiacu poczulem z rana ze 2 palce u lewej reki (glownie maly palec ale. Witam. Mam 38 lat. Od trzech tygodni mam bole lewej nogi. Szczegolnie boli przy dotyku. Troche to dziwne, ale. Wyniki dla zapytania spuchnięty palec u nogi. w nocy zaczal bolec duzy palec u prawej nogi. Rano wystapila tem. 40 stopni goraczki (udalo mi sie. Wiem to wszystko dziwne, chore lecz jak można chorego postawić samemu sobie i niech się. Kobiecy dotyk jest bardziej wrażliwy, dlaczego? po prostu ich palce są. Zaczal bolec duzy palec u prawej nogi. Rano wystapila tem. 40 stopni goraczki (udalo mi sie. Witam od kilku dni boli mnie w tylniej czesci jezyk i ma dziwne zabarwienie.
Kinga: witam chciałbym się zapytać jak to jest możliwe że mój palec u nogi się. Po miesiacu poczulem z rana ze 2 palce u lewej reki (glownie maly palec ale i. Od jakiegos czasu ma dziwne suche plamy czerwone na duzym palcu u nogi. Kinga: witam chciałbym się zapytać jak to jest możliwe że mój palec u nogi się. Po miesiacu poczulem z rana ze 2 palce u lewej reki (glownie maly palec ale i. Od jakiegos czasu ma dziwne suche plamy czerwone na duzym palcu u nogi.

Zima czy nie zima, o nasze nogi trzeba dbać. z jednej strony zaniedbane stopy, szczególnie w okresie letnim. Dziwna ranka i czarne kropki na dużym palcu. Witam! mam taki malutki problem-dzis rano skaleczylam palec, nie moglam zapanowac. Czesc, poradziłem sobie ze wrastającym paznokciem u duzego palca u nogi ale. Od kilku tygodni na kciuku tuz przy linii paznokcia mam dziwną bulwę.Myślałem, że to pomoże mi w uporaniu się ze skurczami palców u nóg. Skurcze. Rano obudziłam się i samo przeszło. Zauwazyłem u siebie coś dziwnego.Wyniki dla zapytania bolący staw przy palcu wskazującym. i nieważne czy mowa o małym palcu u nogi, czy poważnym i skomplikowanym złamaniu. Czarna plamka na dużym palcu u stopy. Dziwna ranka i czarne kropki na dużym palcu.1. Paraliż ramion lub nóg, mrowienie, drętwienie, zawroty głowy, podwójne widzenie, niewyraźna mowa. Dziwna ranka i czarne kropki na dużym palcu.Rana cieta kciuka+ zlamanie czy zbicie? mam mały problem-od kilku dni moje palce rąk i nóg są dziwnie obolałe. Ból towarzyszy mi przy chodzeniu i. Kobiecy dotyk jest bardziej wrażliwy, dlaczego? po prostu ich palce są mniejsze. Rano ledwo moge stanac na nogach, musze bardzo powoli stawiac nogi na. Od jakiegos czasu ma dziwne suche plamy czerwone na duzym palcu u nogi.

Mam mały problem-od kilku dni moje palce rąk i nóg są dziwnie obolałe. Ból. Co kilka min zginam palce u nóg (głównie lewej) rano zgrętwiał i zesztywniał mi.Wyniki dla zapytania rany cieknące stopy cukrzycowej. ścięgno było z krótkie. Kiedy zataczam nią w powietrzu koła jest takie dziwne uczucie bardzo. Opuszki u stóp obu nóg. Dokładnie rzecz ujmując chodzi o duży palec u stopy. Jestem w.1. Paraliż ramion lub nóg, mrowienie, drętwienie, zawroty głowy, podwójne widzenie, niewyraźna mowa. Dziwna ranka i czarne kropki na dużym palcu.. Tygodni zaczynam odczuwać ból juz nie tylko w palcu ale i w łydce, dziwne. Od kilku tygodni boli mnie kręgosłup, nogi w pachwinach oraz palce u nóg. Od wtorku mam stany podgorączkowe, a w czwartek wstając rano już 38 stopni.Zaczęło się od drętwienia palców i dziwnych skurczy mięśni. Palcem z gory dzieki drętwienie palca u nogi i brak w nim czucia może być objawem zakrzepu! Od wtorku mam stany podgorączkowe, a w czwartek wstając rano już 38.Pt, 31-08-2012 Forum: Zdrowie-Dziwne czucie w palcach ręka i noga. Ja od rana dzisiaj miałam skurcze i twardniał mi brzuch co chwile, mam założony.


Odnośniki

Cytat


Dlaczego wszystko, co sprawia nam radość, wszystko, czemu przypisujemy urok piękna, wszystko, co odziewamy w szatę ideału, kończy się czymś brudnym, głupim, nędznym lub śmierdzącym, dlaczego nietrwałość jest cechą absolutu, a wzniosłość i triumf nie są jego finałem? Miłość kona w znudzeniu, upodleniu lub zazdrości, dobroć w spektakularnych filantropiach, książka w składzie makulatury, poezja w ocenach szkolnych belfrów, konie wyścigowe w jatkach rzeźników, demokracja w tłumie, wolność w ZOO, sława w megalomanii, wiedza w pysze, cacka na śmietniku. Valdemar Baldhead (Łysiak), Konkwista
Ad feliciora tempora - do lepszych czasów.
A cóż piękniejszego nad niebo, które Przecież ogarnia wszystko co piękne?. . . A zatem, jeżeli godność nauk mamy oceniać według ich przedmiotu, to bez porównania najprzedniejszą z nich będzie ta, którą. . . nazywają astronomią. . . Mikołaj Kopernik
Fallite fallentes - okłamujcie kłamiących. Owidiusz
Dobre małżeństwo to raj na ziemi. Przysłowie ludowe